Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Manualne zabawki sprawdzają się doskonale przy małych dzieciach. Nie tylko zapewniają one doskonałą zabawę na długie godziny, ale przy okazji bardzo dobrze działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych a także poprawiają ogólną koordynację. Z takich też powodów warto już od pierwszych lat o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to najróżniejsze tablice manualne.

Tablice tego typu są bardzo proste w budowie, bo robi się je z drewnianej deski lub sklejki, z zamocowanymi rozmaitymi przedmiotami. To, co tablica manualna będzie zawierała, zależy przede wszystkim od wytwórcy, choć w części przypadków zrobić ją można według własnego pomysłu. Wykorzystuje się przy nich powszechnie najróżniejsze zębatki, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać elementy mające przyciski, takie jak kalkulatory, telefony czy piloty.

Z kolei do stymulacji słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy nawet nieduże cymbałki, choć akurat przy nich rodzice uzbroić się będą musieli w sporo cierpliwości. W sprzedaży dostępnych jest dużo rozmaitych tablic, różniących się wielkością, liczbą przymocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, dlatego też tablica edukacyjna nie może posiadać ostrych elementów i krawędzi, które mogłyby spowodować zranienie. Poza tym wszystko powinno być też dobrze przymocowane, żeby nie zostało urwane przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna być też odpowiednio duża, żeby bez problemów dało się na niej wszystko dotykać i przesuwać. Nie warto jednak przesadzić z ilością przymocowanych elementów. Specjaliści zalecają, aby tablice edukacyjne nie posiadały ich więcej niż dwadzieścia, bo wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Dobrze by było, żeby trochę się różniły trudnością, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, które będzie on chciał sam pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz