Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nadzwyczaj znaczącym szczegółem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy efektywne wyprzedzanie. W przypadku porównania tych samych aut o podobnej pojemności i mocy najważniejszym szczegółem różnicującym je będzie naturalnie elastyczność. Dla stereotypowego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najważniejszych. Mierzymy ją w Nm, czyli newtonometrach. To jednostka utworzona specjalnie dla określenia tego parametru. W powszedniej jeździe istotna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W wozach, gdzie mamy niski moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w wypadku wysokich obydwóch parametrów w innym pojeździe.

Właśnie dlatego także ważne jest, aby płynnie przemieszczać się i nie niepokoić się o wyprzedzanie wybranie w najwyższym stopniu gigantycznego momentu obrotowego, który zapewni nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, gdy zastosujemy jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Jednym z najistotniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak błyskawicznie będziemy mogli uzyskiwać maksymalne prędkości i cieszyć się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej możemy przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok popularnych już automatach to skrzynie o oznakowaniu DSG. Cechą reprezentatywną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w którym pozostała zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już w owym czasie było wiadome, iż budowa i działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie oraz coraz to więcej aut będzie wyposażone oczywiście w tą przekładnię. Podstawą działania skrzyni biegów DSG jest wykorzystanie wspomnianego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Oczywiście sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezmiernie dobre oraz efektywne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz