Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Posiadacze mieszkań i domów mają sporo różnych obowiązków. Od pewnego czasu jednym z nich jest posiadanie energetycznego świadectwa. Świadectwa energetyczne to dokument, który dokładnie określa, jakie będzie zapotrzebowanie na energię, wiążące się z użytkowaniem budynku na co dzień. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło ogrzewania i wentylacji, lecz również oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Nasze przepisy wiążące się z obowiązkiem wykonywania takich certyfikatów są oparte na unijnych przepisach, i prawodawstwo w naszym kraju zostało do nich dostosowane. Obecnie takim certyfikatem dysponować muszą wszystkie budynku, jakie postawione zostały po roku 2009, rzecz jasna każdy nowy również podlega temu obowiązkowi. Jeśli będzie chodzić o budynki starsze, to właściciel zrobić będzie musiał takie świadectwo jedynie wtedy, gdy zamierza swoją nieruchomość sprzedać albo wynająć. Ale dużo będzie wskazywać na to, że za pewien okres czasu wszystkie budynki będą musiały taki dokument posiadać, ponieważ przepisy dość wyraźnie idą w taką stronę.

Obecnie Świadectwa energetyczne nie są trudne do zrobienia, gdyż na rynku działa wielu specjalistów, którzy się tym zajmują. Ceny za wykonanie audytu rozpoczynają się od trzystu złotych za niewielkie mieszkanie czy garaż, a mogą się skończyć nawet na paru tysiącach przy dużych, wielorodzinnych budynkach. Trzeba też pamiętać, że jeśli ktoś zaniedba sobie wyrobienie certyfikatu, to może być narażony na grzywnę. A ta wcale nie jest mała, bo może wynosić nawet do pięciu tysięcy złotych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz