Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowanie wymarzonego domu wiązać się będzie z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak po prostu wykopać dziurę pod fundamenty, zalać je betonem i rozpocząć stawianie ścian. Należy również współpracować z różnymi fachowcami, a jednym z nich będzie geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce jeszcze przed zakupem działki, między innymi po to aby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do stawiania jakiegoś ogrodzenia, żeby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma wybrany plan domu należy go odpowiednio ułożyć na obszarze działki. To także należy do zadań geodety, który wszystko wykona w oparciu o mapę projektową. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też niezbędne instalacje.

Jeśli dokumentacja będzie zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki miejsce, w którym zostanie postawiony budynek. To również będzie należało do obowiązków geodety, który musi zamontować w tym celu w gruncie znaki geodezyjne. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie będą wykonywane fundamenty. Na tym etapie ustala się także dokładne położenie poszczególnych przyłączy, jeśli będą one przebiegać pod ziemią. Lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ jeszcze raz się będzie pojawiał na terenie budowy, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i sprawdzić czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz