Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Codzienne nawyki silnie wpływają na Twoje zdrowie. Od spożywanych pokarmów i czynności zawodowych, które mogą zwiększać poziom stresu, po kosmetyki używane do pielęgnacji i ochrony skóry, istnieje wiele czynników, które mają silny wpływ na Twoje samopoczucie.

Aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla zachowania młodości organizmu, warto zwrócić większą uwagę na to, jak zachowuje się organizm w kontakcie z różnymi czynnikami zewnętrznymi. Od rutynowej pielęgnacji skóry po ochronę włosów przed promieniami ultrafioletowymi, oto jak zachować zdrowe ciało:

Ochrona skóry

Skóra składa się z kilku warstw, z których każda pełni ważne funkcje chroniące i utrzymujące zdrowie całego organizmu. Kiedy skóra traci swoją funkcję barierową, czynniki środowiskowe mogą łatwiej przenikać, powodując podrażnienia lub inne problemy dermatologiczne.

Pielęgnacja skóry pomaga zachować zdrową i ładną skórę przez długi czas. Dlatego tak ważne jest codzienne stosowanie środków myjących, toników, peelingów i środków nawilżających. Ochrona przeciwsłoneczna jest również ważna w każdym wieku i o każdej porze roku. Chociaż w gorącym sezonie stosowanie produktów przeciwsłonecznych stało się częścią codziennej rutyny wielu osób, niewiele osób wie, że nawet zimą przydadzą się kremy UV.

Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej unikać produktów zawierających chemikalia, perfumy lub alkohol i w zależności od ich specyfiki stosować w miejscach dotkniętych chorobą krem na łojotokowe zapalenie skóry , wodę termalną lub produkty na bazie aloesu .

Pielęgnacja dłoni

Codzienne czynności mogą mieć wpływ na skórę dłoni. Na przykład gorąca woda i ścierne detergenty używane do mycia naczyń usuwają naturalny natłuszczenie skóry, co może prowadzić do problemów dermatologicznych, takich jak egzema. Noszenie rękawic ochronnych podczas wykonywania prac domowych i unikanie chemikaliów pomaga chronić ręce. Warto również codziennie chronić dłonie odpowiednimi produktami. Zobacz na https://mzsr.sk/?uvod

Krem na zapalenie skóry rąk izoluje , naprawia i chroni skórę narażoną na agresję zewnętrzną oraz zapobiega pojawianiu się egzemy.

Wybieraj naturalne produkty odpowiednie dla Twojego naskórka i unikaj mycia gorącą wodą. Używaj mydeł naturalnych, bez perfum i substancji szkodliwych, aby uniknąć pękania i marszczenia dłoni oraz wspierać zdrowie skóry.

Pielęgnacja włosów

Na włosy wpływa wiele czynników, a oznaki uszkodzenia można zauważyć w każdym wieku. Oparzenia słoneczne, zanieczyszczenia, stylizacja włosów, złe odżywianie i stres to tylko niektóre z potencjalnych wrogów Twoich włosów.

Aby chronić włosy, warto od czasu do czasu powstrzymać się od fryzjerów pracujących na gorąco: prostownic, suszarek do włosów czy lokówek. Szczególnie w okresie letnim włosy są bardziej narażone na ryzyko, ponieważ ciepło słoneczne silnie na nie oddziałuje, a w połączeniu z innymi źródłami ciepła i ostrymi fryzurami przyspiesza ich niszczenie.

Wskazane jest również unikanie częstych szamponów. Naturalne olejki ze skóry głowy są usuwane, gdy często się myjesz, a włosy wyglądają na zaniedbane. Stosuj odżywkę lub maskę do włosów, aby były nawilżone, lśniące i piękne przez cały rok. Zastosuj zrównoważony styl życia, aby ograniczyć negatywny wpływ czynników zewnętrznych na organizm.

Pokarmy odżywcze dla skóry i włosów

Odżywianie oznacza dostarczanie organizmowi odpowiedniej żywności i składników odżywczych. Jednak niektórzy ludzie zapominają, że ich skóra i włosy potrzebują pożywienia i że odgrywają ważną rolę w ich ogólnym zdrowiu i samopoczuciu.

Skóra jest największym narządem ciała i stanowi pierwszą barierę dla patogenów środowiskowych. Skóra pełni również funkcję ochrony przed utratą płynów z wnętrza organizmu, dlatego konieczne jest jej odżywienie i ochrona przed promieniami ultrafioletowymi. Podobnie włosy zapewniają ochronę termiczną i chronią nas przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Laura Chacon-Garbato, dyrektor Global Nutrition Education w Herbalife Nutrition, może udzielić nam więcej porad na ten temat, a jej rolą jest szkolenie i edukowanie niezależnych dystrybutorów na całym świecie w zakresie holistycznego podejścia firmy do odżywiania, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Co to jest żywienie na świeżym powietrzu i dlaczego jest ważne?

Żywienie zewnętrzne” oznacza utrzymanie zdrowia naszej skóry i włosów. Tak jak serce, mózg i układ mięśniowy potrzebują odpowiedniego odżywiania, aby zapewnić długotrwałe zdrowie, tak skóra i włosy również potrzebują odpowiednich składników odżywczych do pełnienia swoich funkcji: ochrony, regulacji termicznej, percepcji sensorycznej, wydzielania. Z pewnością nie jest niczym nowym, że żywienie w pomieszczeniach i na zewnątrz są ze sobą ściśle powiązane.

Jedzenie wpływa na zdrowie skóry i włosów

Na stan skóry i włosów wpływa dieta, wiek i warunki środowiskowe. Nie możesz kontrolować niektórych z tych czynników – takich jak starzenie się lub warunki pogodowe – ale możesz zarządzać swoją dietą, aby zachować zdrową skórę i włosy.

Białko, przeciwutleniacze, witaminy i kolagen mogą pomóc w poprawie zdrowia skóry i włosów. Osoby o dobrej skórze i włosach zwykle mają zdrowe nawyki na co dzień!

Jedz pokarmy bogate w białko, aby naprawić komórki

Każda komórka potrzebuje białka do utrzymania swojej witalności. Białka są głównym materiałem używanym do „zastępowania” zużytych lub martwych komórek. Mięśnie, włosy, paznokcie, skóra i oczy składają się z białka. Dieta niskobiałkowa przez kilka miesięcy może prowadzić do utraty blasku skóry, przerzedzania włosów i większej liczby zmarszczek, niż byłoby to normalne dla wieku chronologicznego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz