Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Człowiek usidla sobie świat od niesłychanie dawna, dopasowując go do swoich potrzeb, podporządkowując sobie rośliny oraz zwierzęta. Użytkuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony niezwykle dawno temu bo około trzech oraz pół tysiąca lat przed naszą najlepszą erą. Od tego czasu towarzyszy mu nieprzerwanie. Był człowiekowi potrzebny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Aktualnie służą w zasadzie do rekreacji oraz sportu oraz jako takie dalej są wybitnie popularne – przetestuj koszulki jeździeckie. Są powiązane z człowiekiem na solidne oraz na złe, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są aktualnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków przebywa z ludźmi oraz na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie niewątpliwie cieszą się ich towarzystwem, ale czy konie też na tym korzystają? Faktycznie, mają zastrzeżoną opiekę, też w wypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Ale przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego jakichkolwiek niepewności. W drugą to oznacza czy człowiek przysłużył się koniom, nie można być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednakowoż są naturalnie wyjątki, takie jak choćby rasa haflinger, która cechuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, jaki zawsze jest myszaty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz