Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Organiczny związek chemiczny innymi słowy kofeina występująca w kawach i czekoladach niesie za sobą wiele kłopotów. Posiada ona właściwości psychoaktywne. Dodawana jest ona do wielu napojów energetycznych oraz słodyczy, jakich zadaniem jest pobudzenie osoby, jaka z tego korzysta. Podobne właściwości posiada teina, która jest głównym składnikiem herbat. Działa ona sporo wolniej ale dłużej aniżeli kofeina, w celu zachowania w jak najdłuższym czasie sprawności fizyczne oraz psychicznej.

Picie kawy czy kofeiny w sporych ilościach jest wybitnie niebezpieczne. W głównej mierze wpływa na trudności z sercem, może sprawiać zgagę itp. Badacze stwierdzili, że kofeina może doprowadzić nawet do śmierci jeżeli w ludzkim ciele ilość tego związku przekroczy 10 gramów. Jest to około 40- 120 filiżanek kawy. Szczególną uwagę muszą zwrócić damy które są w ciąży. Nosząc pod piersią swoja pociechę nie mogą nadużywać tych związków albowiem dawka nawet o połowę mniejsza dla noworodka ma okazję być śmiertelna.

Nie świadczy to, iż mamy do głębi wycofać się z tych napoi – wypróbuj kawa z kawiarki. Należy po prostu kontrolować się pod względem ilości. Jeżeli zauważymy, iż jesteśmy zbytnio pobudzeni, serce bije, jak by miało zaraz wyskoczyć nam z piersi należy skonsultować się z lekarzem i ograniczyć teina czy kofeinę do minimalnych porcji a najpoprawniej przestać je używać na pewien czas. W Polsce kultura picia herbaty nie jest bogata, jakkolwiek to powoli się zmienia. Polacy coraz entuzjastyczniej sięgają po rozmaitego typu gatunki herbat doceniają Tobie rozpoznając jej walory i smak. Herbata lubiana jest głównie przez Chińczyków oraz Anglików.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz