Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Charakteryzuje się rytmem synkopowanym oraz wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, że pierwsi muzycy jazzowi, którymi byli afroamerykanie nie znali nut. Kwintesencją tej muzyki jest zgrabne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do popularnych muzyków należy z pewnością Jan Garbarek, norweski saksofonista, ale krajowego pochodzenia.

Najszerzej łączonym muzykiem, jest natomiast Louis Armstrong, trębacz, jaki zmarł w 1971 roku, jeśli chodzi zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich legendarny z cudownej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych przeszłego wieku.

W okresie stalinizmu był jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dziś granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszelkich muzyków – ważne są także dobre sprzęty, jak wytłumienie kolumn. Sama muzyka natomiast ma się prawidłowo oraz chociaż liczba słuchaczy zmalała, to ciągle istnieją jeszcze kluby w jakich grany jest jazz. Pierwszymi muzykami grającymi bluesa, byli afroamerykanie pochodzący z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dość starą muzyką, jej zalążki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce problematyką jest smutek, niezadowolenie. A on może mieć gładkie przyczyny, jak niespełniona miłość, czy niezadowolenie ze społeczeństwa, nierówności biegłych. Samo słowo blues w języku angielskim oznacza rozpacz.

W pierwszej chwili blues był jedynie śpiewany, dopiero w uprzednim wieku zaczęto dodawać kolejne instrumenty. Najporządniej kultowym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o jakim mówi się, iż jest królem tej muzyki. Blues przez lata mocno się rozwinął, powstało dużo odłamów. Najsławniejszym, polskim bluesrockowym zespołem jest bez zaprzeczania Dżem, jakiego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra nadal, jednakże ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się bardzo poprawnie oraz w dalszym ciągu przyciąga wielu wielbicieli. Wciąż są kluby gdzie grana jest wyłącznie ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz