Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W dzisiejszych czasach w niejednym punkcie sprzedaży jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Cechuje je gigantyczna różnorodność ze względu na swój ekologiczny zakres. Niektóre z punktów sprzedaży są ściśle przeznaczane ekologicznym produktom. Stworzona przez nas wiedza na temat tego typu artykułów jest znikoma i w szeregu przypadków nie przywiązujemy uwagi do oznaczeń odnajdujących się na opakowaniach.

Tymczasem symbole te mają ogromne znaczenie i nie bez powodu są umieszczane na etykiecie – również, jeżeli gra toczy się o torby ekologiczne, jak materiałowe torby. Oznaczeń tych jest wybitnie wiele i należałoby choćby część z nich poznać.

Kiedy tak właściwie przy artykule zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny artykuł należy do żywności, która spełnia wybitnie surowe normy oraz nie jest to towar z importu. Symbol mu przypisany to Euro-liść. Kolejną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z informacją nad globem „bezpieczny dla ozonu”, i u dołu „pozbawiony FCKW”. Świadczy to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów oddziałujących szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Następny symbol opisuje Błękitnego Anioła oraz jest on przyznawany przeróżnym artykułom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierzaków, lub ewentualnie roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem określanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie sporo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy artykule powiadają nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne posiadają swoje oznaczenie i mówią nam o opakowaniach, które ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Poprzednim wartym uwagi symbolem jest Ekoland przypisywany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz