Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dużo firm funkcjonujących w gastronomii korzysta z dużej ilości tłuszczu. Nie można go wylewać bezpośrednio do systemu kanalizacji, bo może to spowodować jej przytkanie, z takich też powodów konieczne zastosowanie jest wtedy odpowiednich separatorów tłuszczu. Takie separatory mają stosunkowo prostą budowę, ponieważ składają się z dużej komory, w której na umieszczonych w odpowiednich miejscach przegrodach gromadzi się tłuszcz.

Dlatego też mając tego typu urządzenie należy regularnie wykonywać serwis separatorów, bo jeżeli się tego nie zrobi, to przestanie ono należycie działać. Na szczęście nie będzie z tym żadnych problemów, bowiem na rynku działa wiele firm mających w ofercie tego typu usługi. Wybierając propozycję jednej z nich należy się dowiedzieć, czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami, aby nie było później jakiś niejasności wiążących się z niedopełnionymi obowiązkami środowiskowymi.

Samo serwis separatorów jest realizowane przy pomocy specjalistycznego samochodu, którym podjechać należy najbliżej jak jest to możliwe, a następnie przy użyciu długiego węża zebrać z wnętrza płynny tłuszcz. Ten trzeba następnie zutylizować w bezpieczny sposób, tak żeby nie szkodzić środowisku. Z tego też powodu ważne jest to, żeby separator został zamontowany w miejscu do którego można łatwo dotrzeć. Jeżeli inaczej się zrobi i firma zajmująca się serwisem będzie musieć mocno się starać przy czyszczeniu, to wtedy zapewne też i będzie zupełnie inna czyszczenie separatorów cena.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz