Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się buldogi francuskie. Wynika to z tego, że są doskonałymi towarzyszami, idealnie nadającymi się do domów w których mieszkają dzieci. Ich naprawdę łagodny charakter i wesołe usposobienie powodują, że momentalnie zdobywają sympatię i status pełnoprawnego domownika. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekroczy piętnastu kilogramów, a maksymalna wysokość niewiele więcej niż trzydziestu centymetrów. Przez to bez problemów trzymać je można nawet w mniejszych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest potrzebna przy nich, ale nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby mające zapędy do leniuchowania świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

W czasie spacerowania uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o samą opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, ponieważ ich sierść jest dość krótka. Trzeba za to dbać o uszy i oczy, co pozwoli zapobiec zapaleniom. Niestety ta rasa psów dość często choruje, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością takiego psa kupować należy jedynie w pewnej hodowli, a taką można znaleźć na przykład wpisując w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski na sprzedaż. Wówczas będzie się miało pewność, że będzie on miał właściwy charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach jest niestety bardzo nieprzewidywalne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz