Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W minionych latach coraz trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny na nabycie domu czy mieszkania, taka sytuacja jest szczególnie dostrzegalna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w następstwie tego tak de facto zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto dochodowym, są w stanie mieć tutaj znaczenie? Często okazuje się, że bardzo ważnym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – doradca kredytowy. W ogóle łatwiej jest zdobyć wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, więc zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, albowiem ma prawo okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, oczywiście przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku i iż dzieli ich dość gigantyczna różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują przeróżną politykę przyznawania kredytu, przeważnie jest tak, że brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeżeli gra toczy się o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a później sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

Dodaj komentarz