Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są suplementy? Są to ponadprogramowe substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, jakie zażywane w trafnej, wyznaczonej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w okresie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to też zażywaniem różnych lekarstw i stosowaniem rozmaitych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Trzeba je wobec tego uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są także ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Niewątpliwie, nie ma mowy o tych dopingujących, niemniej jednak jedynie tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, którzy uczęszczają na siłownie – także powinni zażywać suplementy. W większości wypadków zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, i żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro i makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe szczegóły w słusznych proporcjach. Wolno je kupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeśli jednak nasze posiłki składają się z artykułów wszystkich grup pokarmów, nie musimy suplementów zażywać. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają nieco inaczej. Preparaty pomocnicze to między innymi – odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy i witaminy. Suplementy są więc konieczne do zażywania w wielu sytuacjach, jednakowoż decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez medyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane dla ciebie:

1 komentarz

  1. Nasze tabletki na potencję są wykonane ze starannie dobranych składników do leczenia ED. Są one produkowane w laboratorium zarejestrowanym przez FDA i testowane w celu zapewnienia ich jakości, czystości i potencji. Sprawdź dostępne u nas środki na potencję bez recepty.

Dodaj komentarz